Šį rudenį jau prasidėjo peršalimo sezonas. Daugelyje darželių vaikų grupėse skaičius mažėja ir dėl to labiausiai kaltas aplinkui sklandantis „virusas“. Virusu vadinam virusinę viršutinių kvėpavimo takų infekciją, kuri gali pasireikšti tik peršalimu (sloga), gerklės skausmu, kartais pereinančiu į ausų skausmą, retesniu atveju vaikai gali susirgti plaučių uždegimu.
Peršalimo ligų sezonas, kiekvienais metais ateina, tačiau ne visada tuo pačiu metu. Šiais metais peršalimo sezonas jau prasidėjo. Silpniausia grandis šeimoje yra darželinio amžiaus vaikai, kurių imunitetas dar nėra pilnai susiformavęs ir jie labai imlūs virusinėms infekcijoms.
Peršalus, reikia gydytis. Tačiau jai dar neperšalote galite imtis atsargos priemonių, padedančių išvengti virusinių infekcijų.
- Venkite žmonių susibūrimų (parduotuvės, pramogų centrai), o ypač nesiveskite ten mažamečių vaikų.
- Plaukite rankas, bei skatinkite taip daryti ir savo vaikus, visada grįžus iš kiemo, iš darželio, prieš valgį, pabendravus su sergančiu vaiku. Pasidomėkite ar vaikų darželyje vaikai skatinami dažnai plautis rankas.
- Jei atsiranda sloga, naudokite vienkartines nosines, kurias po to išmeskite. Gerkite daug šiltų skysčių.
- Stenkitės neliesti savo burnos ar nosies, jei esate ne namie, o žmonių susibūrimo vietose (virusai plinta oro lašeliniu todėl nuo rankenų, turėklų ar kt. juos galite pernešti į savo kvėpavimo takus).
- Vėdinkite patalpas, atidarykite langą arba balkono duris pilnai, kad galėtų pasikeisti kambaryje esantis oras. Dėl sauso oro nosies gleivinė sausėja ir tampa pažeidžiamesnė virusams.
- Profilaktiškai praplaukite vaikų nosis su jūros vandeniu prieš einant į darželį ir grįžus iš jo, jūros vanduo padės atsistatyti nosies gleivinei, taip ji bus atsparesnė virusams.
Pasistenkite peršalimo sezono metu tinkamai maitintis valgyti daugiau daržovių, vaisių, gerti daugiau skysčių, mankštinkitės ir nepervarkite.
Šeimos gydytojas
Dainius Jakučionis
Komentarų nėra